Protože se blíží čas prázdnin rozhodli jsme se vám přiblížit malou odolnou sportovní kameru pro zachycení vašich zážitků při sportovních aktivitách a to v HD rozlišení. Podívejte se na naší recenzi a dejte nám vědět jestli byste o takové články měli zájem.

Jedná se o malou, ale velmi výkonnou kameru. Je určena především ke zaznamenání všemožných sportovních aktivit

Spolu s kamerou je v krabičce i český a anglický návod, set úchytů, kabel k propojení s počítačem a druhý zadní kryt kamery s izolačními o-kroužky proti vniknutí vody. Tělo kamery (délka 78mm, průměr 22mm) je vyrobeno z odolného pogumovaného plastu. Díky povrchové úpravě se kamera dobře drží a neklouže. Na vrchu kamery najdeme jediné tlačítko a z boku více barevnou malou diodu. V předu umístěná optika je schovaná pod malým kšiltem, jenž je ale moc krátký aby ji uchránil i před poledním sluncem. Za šroubovací zadní krytkou je umístěn mikrofon, mikro SD karta a mini USB port pro nabíjení interní baterie a propojení s PC.


Ovládání kamery je velice jednoduché. Prvním stisknutím tlačítka zahájíte záznam. Jeho průběh signalizován zeleno-modrým blikáním diody. Dalším stiskem nahrávání ukončíte. Tento systém je uživatelsky velmi příjemný, avšak má jednu velkou nevýhodu. Tlačítko totiž přesahuje nad povrch těla a tudíž je jako první na ráně kdykoli o něco zavadíte. Kameru jsem proto často nacházel zapnutou bez mého přičinění a naopak se vypínala aniž bych chtěl. Jelikož vypnutí kamery je signalizováno pouze zhasnutím diody, která je navíc v denním světle špatně viditelná, často se mi stalo, že jsem nenahrál co jsem potřeboval. Navíc kontrola již uchycené kamery je často obtížná, protože dioda často není vidět. Škoda, že výrobce nepoužil k zapínání kamery posuvný kontakt.

Uchycení kamery je vzhledem k velkému množství úchytů velmi snadné. V balení naleznete čtyři držáky na kameru. Jeden k připevnění na řidítka či jakoukoli tyč v průměru zhruba od 2 do 3,5cm. Další úchyt lze připevnit na suchý zip. K tomu jsou v balení přidány tři lepivé suché zipy, které drží velmi dobře, a elastický pás (délka cca 60cm) taktéž na suchý zip. Dále je k dispozici úchyt například na pásek lyžařských brýlí či cyklistickou helmu. Poslední z držáků je vyroben z gumy a v kombinaci s přibaleným gumovým páskem sním lze nosit kameru pevně a pohodlně na hlavě. Vzhledem k velmi nízké hmotnosti (32,5g !!) o kameře vůbec nevíte a není problém ji připevnit kamkoli.

V krabici naleznete dva zadní kryty. Jeden je perforovaný a umožňuje lepší záznam zvuku a druhý je plný a kameru chrání před vniknutím vody do hloubky do deseti metrů. Kamerka neplave, takže si na ní přeci jen trochu musíte dávat pozor..

Optika zaznamenává v 63°zorném úhlu rychlostí 30fps. Obraz je v HD kvalitě s rozlišením 1280 na 720 pixelu. Záběr začíná být ostrý 10 cm od objektivu. Kamera velmi dobře zvládá přechody ze světla do tmy a naopak. Data se ukládají ve formátu H.264 s koncovkou souboru .mov. Dokonce i proti slunci pořídíte použitelný záznam. Záznam zvuku je poměrně nekvalitní rušený šumem a řeč je srozumitelná do pěti metrů. Baterka kamery vydrží nahrávat necelé dvě hodiny. Maximální kapacita karty je 32GB.

K propojení s PC je přibalen USB kabel, kterým se kamera též nabíjí. Nabíjení může obstarat i 500mA USB nabíječka do sítě. Nabíjení je signalizováno červeným světlem a jeho konec pak světlem zeleným. Do PC nemusíte instalovat žádný software vše je ihned přístupné. Stahování dat se dá urychlit máte-li čtečku na mikro SD karty. Jinak si chvíli počkáte vhledem k velikosti (kvalitě) nahraných dat.

S kamerou jsem natáčel všemožné aktivity od cyklistiky přes lezení a kanoistiku až po podvodní rugby. Všude zaznamenávala na jedničku. Kdybych měl srovnat zápory, nedomyšlené zapínání kamery a špatný zvukový záznam, s klady, velmi kvalitní provedení, bohaté a funkční příslušenství, tak hodnotím kameru kladně. Navíc jsem velmi mile překvapen nízkou cennou, která nepřekročila 2500Kč, čím udělala tuto kameru silným konkurentem i špičkové konkurenci, kterou je například Go PRO HD.

A pokud vás kamerka zaujala, tak si jí můžete pořídit On-line
http://www.empei.cz/details.php?zb=215

 

Ukázková videa

 

 

 

 

 

 

 

 

 

{jcomments on}